Budynek ZSGH
Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich

Szkoła z 65-letnią tradycją przygotowuje najlepszych pracowników w branży gastronomomicznej i hotelarsko-turystycznej.

Technik żywienia i usług gastronomicznych
Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich

Jeśli marzysz, aby realizować swoje kulinarne pasje, chcesz fachowo organizować imprezy gastronomiczne lub marzysz o własnej restauracji dołacz do nas.

Technik hotelarstwa
Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich

Wybierz ten zawód jeśli chcesz fachowo przygotować się do pracy w hotelu, lubisz zwiedzać świat i poznawać nowych ludzi.

Kelner
Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich

Jeśli lubisz pracę z ludżmi, chcesz nauczyć się sztuki obsługiwania gości i nakrywania stołów, jesteś otwarty i kontaktowy to zawód dla Ciebie.

Technik obsługi turystycznej
Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich

Jak sprawić by wracający z urlopu klient był zadowolony? U nas nauczysz się jak zorganizować wycieczkę doskonałą i jak poprowadzić agencję turystyczną. Jeśi lubisz poznawać świat i nie boisz się wyzwań wybierz ten zawód.

Kucharz
Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich

Kucharz to artystyczny zawód z przyszłością cieszący się coraz większym uznaniem. Nauczysz się sporządzać potrawy i obsługiwać urządzenia gastronomiczne. W tym zawodzie nietrudno o pracę i atrakcyjne wynagrodzenie.

Cukiernik
Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich

Tutaj poznasz tajniki pieczenia ciasta i sporządzania deserów. Nauczysz się obsługi maszyn i urzadzeń cukierniczych. Zachwycisz sztuką dekorowania wyrobów cukierniczych. Możesz także zrealizować marzenia o własnej cukierni.

 

           

     
 
Wycieczka do Warszawy żywą lekcją historii

FOTOREPORTAZ


27 marca młodzież naszej szkoły udała się na wycieczkę do Warszawy w ramach  projektu edukacyjnego.
Po przyjeździe do stolicy uczniowie wraz z wychowawcami złożyli wiązankę na grobie Janka Bytnara „Rudego” na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach i oddali hołd żołnierzom Armii Krajowej walczącym podczas Powstania Warszawskiego.
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, które dzięki swojej innowacyjnej formule w sposób interesujący opowiada o losach powstańców    z 1944 roku. Dzięki multimedialnym ekspozycjom, licznym autentycznym rekwizytom pochodzącym z tamtego okresu, Muzeum wiernie oddaje klimat tamtych wydarzeń i atmosferę powstańczej Warszawy. Młodzież mogła poznać nie tylko militarne dzieje 63 dni walk, ale także codzienne życie ludności cywilnej .Wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego była dla wszystkich niewiarygodnym przeżyciem. Nikt nie wyszedł z niego rozczarowany ani znużony.
Kolejnym miejscem odwiedzonym przez wycieczkę było  Muzeum Historii Żydów Polskich. To wyjątkowe miejsce obejmuje prawie 13 tys. m kw. powierzchni. Największa, podziemna multimedialna ekspozycja zajmuje 4,2 tys. m kw. powierzchni. To największa tego typu wystawa w Polsce. Składa się z ośmiu wyposażonych w multimedia galerii, opowiadających chronologicznie o tysiącu lat dziejów Żydów na ziemiach polskich. Ekspozycja zawiera 170 oryginalnych przedmiotów oraz 200 replik, modeli oraz nagrania audio, zdjęcia, filmy i animacje komputerowe. Umieszczono tutaj  200 stanowisk multimedialnych w tym 73 interaktywne. Było co zwiedzać i dwugodzinny pobyt upłynął bardzo szybko.
Wycieczka ta przybliżyła młodzieży historię naszego narodu, atmosferę tamtych wydarzeń, tragedię, grozę, bezsilność tamtejszych dni. Taki bezpośredni kontakt z pamiątkami, listami, zdjęciami, filmami, eksponatami spowodował rzeczywisty odbiór tamtych wydarzeń i z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

 

Tekst Eulalia Maciejewska
Zdjęcia: Jolanta Kowalska i Eulalia Maciejewska

                                                                                                                    Zobacz nową pracownię hotelarską
Pracownia hotelarska

Warto zajrzeć

portal promujący zwiedzanie miasta w bliskiej realacji z dobrą kuchnią.